D.U.K.

Bendriji klausimai
Kaip užsiregistruoti ir dalyvauti „MOKSLO/LAB“?
Dalyvis paskyrą gali gauti:
1) Mokytojui įvykdžius mokinių registraciją savo paskyroje;
2) Registraciją įvykdžius pačiam dalyviui.


Kas gali dalyvauti „MOKSLO/LAB“?
„MOKSLO/LAB“ olimpiadoje dalyvauti gali visi Lietuvos bei besimokantys lietuvių kalba penktos bei šeštos klasių moksleiviai.


Kur galiu rasti nuostatus bei taisykles?
Nuorodą į taisykles bei nuostatus galite rasti ČIA.


Prisijungiau, pradėjau dalyvauti ir atsijungiau. Kas įvyks?
Aktyvavus dalyvavimo lauką ir iškeliavus iš jo ar atsijungus nuo paskyros, likęs laikas nesustabdomas ir skaičiuojamas toliau. Tęsti galėsite tol, kol laikas bus nesibaigęs.


Ką daryti, jeigu dalyvavimo laiku patyrėme nesklandumų su įrenginiu, kuriame buvo dalyvaujama?
Visąlaik rekomenduojame įrenginį bei ryšio stiprumą patikrinti iš anksto. Jei taip nutiko, kuo greičiau tęskite dalyvavimą kitame įrenginyje. Visi dalyvavimo lauke įvesti sprendimai yra išsaugomi.


Kaip rekomenduojame paruošti įrenginius dalyvavimui?
Rekomenduojame naudoti nešiojamąjį kompiuterį (pasirūpinti pilnu ir nenutrūkstamu įkrovimu) ar stacionarų kompiuterį (tačiau nutrūkus elektros tiekimui kompiuteris gali išsijungti). Taip pat rekomenduojame naudoti kabelinį internetą, jei yra galimybė. Dalyvavimui rekomenduojame „Chrome“ ar „Edge“ naršyklę.


Kiek užduočių sudaro kiekvieną etapą?
Kiekvieną etapą sudaro 3 sekcijos: matematikos, anglų k. bei gamtos. Kiekvieną sekciją pirmame etape sudaro po 8 užduotis, finale - po 15 užduočių.


Ar sekcijose dalyvaujame atskirai, ar bendrai?
Vieną olimpiados etapą sudaro bendrai pateiktos visų trijų sekcijų užduotys. Sekcijų vertinimas yra suminis.
Etapai
Kiek etapų sudaro „MOKSLO/LAB“ olimpiadą?
Visą olimpiadą sudaro 2 etapai: pradinis (pirmasis) etapas bei finalas (finalinis).


Kas turi galimybę dalyvauti finale?
Finale dalyvauti gali tik dalyviai dalyvavę pradiniame etape ir surinkę ne mažiau nei 35% taškų. Pirmojo etapo rezultatų puslapyje dalyvis privalo užsiregistruoti. Registracija atvira iki finalo pabaigos. Dalyvį užregistruoti į finalą taip pat gali ir jį administruojantis mokytojas.


Kodėl finalas vyksta pamokų metu?
Finalą vykdydami tik vieną dieną ir konkrečiu metu siekiame užtikrinti dalyvių dalyvavimo sąžiningumą. Finalas vykdomas pamokų metu, kol dalyviai gali dalyvauti prižiūrimi mokytojo ar kito atsakingo asmens.
Laimėjimai
Ką gausiu, jei laimėsiu?
Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti įvairiais prizais, suvenyrais bei tradiciškai diplomais ir „MOKSLO/LAB“ trofėjumi (TOP 3)! Visų geriausiai pasirodžiusių dalyvių mokytojų laukia padėkos.


Kaip sukaupiamas prizinis fondas, jei dalyvavimas yra nemokamas?
Prizus bei suvenyrus geriausiai pasirodžiusiems dalyviams bei jų mokytojams kasmet įsteigia mūsų rėmėjai. Nuoširdžiai dėkojame jiems!


Kaip yra pristatomi laimėjimai?
Prizus pristato už jų pristatymą atsakingi specialūs rėmėjai, todėl nesijaudinkite - jų pristatymu tikrai bus pasirūpinta!


Dalyvis užėmė prizinę vietą. Kaip pasieks informacija apie siuntinį ir prizus?
Visą šią informaciją atsiųsime „MOKSLO/LAB“ sistemos mokytojo (arba išimtiniais atvejais mokyklos) el. pašto adresu! Teliks įvykdyti nurodytus lengvus ir greitus žingsnius!